Uppsala auktionskammare

uppsala auktionskammare

Uppsala. Frösåkers Auktioner Norrskedika, Uppland Vi köper hela eller delar av hem och dödsbon, samt ombesörjer sommarjobb uppsala kommun 2019 städning och flyttningar. Hos oss kan du belåna allt från guldsmycken, klockor silverföremål, till musikinstrument, konst antikviteter. Rosenthal kaffeservis, Maria, 9st koppar, 10st fat, 12st assietter, kanna, sockerskål, gräddsnipa samt Rosenthal matservisdelar,.

Uppsala auktionskammare
uppsala auktionskammare

Reichert Wien, mikroskåp med låda, fäste till glas saknas, H30cm samt bordsur med glaskupa, pendelfjärder av, H32cm, ej funktio. Äldre europeiskt glas porslin, uppsala Auktionskammare har många trogna och köpstarka kunder runt om i hela världen, allt ifrån kulturhistoriskt intresserade samlare till internationella inredare. Jörgen Fogelqvist, 2st färglitografier, kompositioner, numrerad 1/250 256/285, signerade, bildmått: 38x27,5cm, 41x35cm Lasse Åberg, färglitografi, Noahs commercial ark, numrerad 58/290, signerad, bildmått: 38,5x54cm Martin Emond (1895-1965 olja, Landskap vid Simrishamn, daterad atergo 1959, signerad, bildmått: 44x53,5cm (D) Knut Norman, olja, komposition med figurer, signerad, bildmått. Kristianstads Auktionsverk Kristianstad, Skåne Stads och kvalitetsauktioner varje månad. Smålands auktioner Växjö, Småland Objekten som säljs här kommer från privatpersoner, företag, organisationer och andra som lämnar in till oss för försäl försäljning sker via denna hemsida, Senaste nytt från: Tomelilla Auktionshall Tomelilla, Skåne Stads och kvalitets auktioner i Tomelilla Trestads Auktionsverk Vänersborg, Västergötland. Kunglig Dansk matservisdelar, Blå blomst, 8st förrättstallrikar. Rävlanda Auktioner Rävlanda, Västergötland Har du något att sälja kan du alltid kontakta oss. Luleå Auktionsverk Luleå, Norrbotten Vi ombesörjer alla slags auktioner, mestadels hela eller delar av hem, även enstaka bra föremål mottages till försäljning.

Bennys Alltjänst Kopparberg, Västmanland Bennys Alltjänst är den lilla lokala auktionsfirman i Kopparberg. Rosenthal kaffeservis, Pompadour, 11st koppar varav en med fotnagg, 11st fat, 11st assietter, gräddsnipa, sockerskål samt fat, Mol. Alliansring, 18 K vitguld med 5st kina visum stockholm diamanter, strl 17mm, total vikt 3,2g, gravyr samt ring, 18 K vitguld med pärla, strl. Vi samlar hela Sveriges auktionshus på en enda marknadsplats där du köper expertvärderade föremål på nätauktion. Brolins Auktionskammare Bollnäs, Hälsingland En Auktionskammare i Bollnäs med över 30 års erfarenhet ifrån branschen Vi håller regelbundna torsdagskvällsauktioner i Bollnäs Dyrgripen Handelshus Valbo, Gästrikland Vi är ett auktionshus med strävan att kunna erbjuda våra kunder auktioner varannan till var tredje vecka året runt, tack. Som en av pionjärerna inom online bilauktioner bedriver vi nu auktion i 17 europeiska länder. Lennart Aschenbrenner, 2st etsningar varav en diptyk, kompositioner, numrerad 16/100 (1993) och 8/30 (1997 bildmått: 23,5x18,5cm. Auktioner i Svealand Auktionsbyrån Effecta Västerås, Västmanland Arbetsområdet räknas till hela Mellansverige.

Auktioner Auktionshus Auktionsverk i de Skandinaviska

uppsala auktionskammare

Arkitektbyrå uppsala
Teknikmagasinet uppsala mobiltelefon
Uppsala konstmuseum New york inträdesavgift

Sitemap